Naslovna Herceg Sport EP U RUKOMETU: Visok LET Orlova, Srbija krenula POBEDOM! Kukić i Bomaštar...

EP U RUKOMETU: Visok LET Orlova, Srbija krenula POBEDOM! Kukić i Bomaštar UNIŠTILI Ukrajince

0

Izabranici Tonija Đerone siloviti u Segedinu.

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj.

Orlovi su u prvom kolu, uprkos silnim kadrovskim problemima, savladali Ukrajinu rezultatom 31:23 (17:11) i na najlepši način najavili derbi protiv Hrvatske u drugoj rundi.

Sjajno su izabranici Tonija Đerone ušli u meč sa večerašnjim rivalom. Željni dokazivanja i pobede, od prvog minuta krenuli su agresivno, i na krilima Milana Bomaštara i Lazara Kukića, protivničke igrače dovodili do ludila.

Golman srpske selekcije briljirao je ispred crte, branio i nemoguće i već do poluvremena imao sedam odbrana na kontu. I to kakvih! Osim zaustavljenog sedmerca, Bomaštar je osujetio i nekoliko udaraca ukrajinskih rukometaša, koji su gotovo bili viđeni u njegovoj mreži.

Nošeni njegovim blistavim intervencijama, srpski igrači su u napadu bili još efikasniji. Orlovi su prvi put poveli u 6. minutu sa 3:2, a kako je meč odmicao, rasla je i prednost našeg tima.

Do odlaska na poluvreme, Srbija je imala maksimalnih šest golova razlike u 28. minutu (16:10), kada je Sretenović bio precizan.

Nije imala Ukrajina rešenje za srednjeg beka srpske selekcije Lazara Kukića, koji se poigravao sa odbranom našeg rivala. Samo im je u prvom delu „spakovao“ šest pogodaka

Gde su stali u prvom, igrači Srbije nastavili su i u drugom delu. Nisu „povukli ručnu“, zaigrali su u istom tempu i prednost povećali na osam razlike u 38. minutu (22:14).

Kada je Đukić postigao svoj četvrti pogodak i odveo Orlove na+10, a zatim i Petar Đorđić maestralnim golom sa svoje polovine na dvocifrenu prednost 10 minuta pre kraja (26:16), bilo je jasno da slavlje može da počne.

Do kraja utakmice, Srbija je rutinski privela posao kraju i upisala prve bodove na Šampionatu Starog kontinenta.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je Lazar Kukić, ujedno i igrač utakmice, sa sedam postignutih golova, Bogdan Radivojević je dao dva manje, a Đukić četiri pogotka.

U reprezentaciji Ukrajine istakao se Dmitri Goriga sa pet golova, dok je Doncov tri puta bio precizan.

Izabranici Tonija Đerone se u 2. kolu, koje je na programu 15. januara (20.30) sastaju sa selekcijom Hrvatske, dok se ukrajinska selekcija sastaje sa šampionima Olimpijskih igata iz Tokija – Francuzima.