Naslovna Hercegovina Leotar u neizvjesnoj utakmici bolji od Zrinjskog

Leotar u neizvjesnoj utakmici bolji od Zrinjskog

0
Izvor:

U okviru 23. kola Lige BiH inače derbiju kola, Leotar je večeras je u gostima savladao ekipu Zrinjskog iz Mostara sa 80:84 po četvrtinama 27:22, 15:23, 25:21, 13:18.

Prva dionica je protekla u dosta izjednačenoj borbi, a Mostarci su na prvu pauzu otišli sa pet poena razlike 27:22.Leotar je u drugoj četvrtini zaigrao mnogo čvršće u odbrani zategao svoju igru pa je tako na poluvrijeme otišao sa prednosti od tri poena.

U drugom poluvremenu utakmice se vodila dosta ravnopravna borba i igralo se koš za koš tokom treće četvrtine. Ipak je Zrinjski boljim riješenjima u fazi napada dobio ovu četvrtinu sa 25:21 i u zadnji period utakmice ušao sa poenom prednosti.

U zadnji period meča ušlo se dosta nervozno i sa jedne i sa druge strane. Ekipe su se smijenjivale u vodstvu i imali smo rezultatsku klackalicu.Domaći su u zadnjih 2. minuta ušli dosta nervozno i uz mnogo grešaka u napadu dozvolili Leotaru da iz kontra napada kao i sa linije slobodnih bacanja dođu do prednosti od tri poena koju nisu ispuštali do kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Leotara je bio Đorđije Ninković sa 26 poena, dok se na drugoj strani istakao Omar Pajić sa 18. Ovo je bio 13. trijumf iz 21 mečeva za tim koga sa klupe predvodi Miro Vukoje. Leotar se sa ovom pobjedom učvrstio na drugom mjestu tabele i u borbi sa glavnim konkurentom za tu poziciju ekipom Zrinjskog pobjegao na 3 boda.