Naslovna Sport Nova pobjeda rukometašica Leotara

Nova pobjeda rukometašica Leotara

0
Izvor: Herceg Sport Foto: Ilustracija

Odlazak u Doboj i odigravanje dvije utakmice protiv domaće istoimene ekipe ne samo da su bile uspješne za rukmetašice Leotar već su donijele dvije važne činjenicu. Prvu da se Leotar plasirao na završni turnir za Kup RS a drugu da je Premijer liga gotovo obezbjeđena.

U zaostaloj utakmici 10. kola Prve lige Republike Srpske Leotar je u Doboju pobijedio Doboj sa 34:24 poluvrijeme 16:14 čime su Trebinje pokazale da su najbolja ekipa u proljećnom dijelu. kod domaće ekipe bolja od ostalih je bila Garić sa 12 golova a kod Leotara Boro i Anđušić sa pod 10 golova.

Juče je odigrana i četvrtfinala utakmica Kupa RS u kome je Leotar pobijedio sa 25:19, poluvrijeme 13:7 i izborio plasman na finalni turnir koji će se odigrati 27. maja u Prijedoru a protivnik je domaćin turnira ŽRK „Mira“. Najefikasnija kod Leotara je bila Boro sa 12 i Anđušić sa 8 golova.

“S obzirom da ekipa Dubice ima kaznu da ne može tri godine da igra Premijer ligu BiH a ami smo pokazali das mo najbolji u RS možemo reći das mo novi Premijerligaši. na sportskm polju sve je to ostvareno a sada je preostalo da se borimo za finansijsku podršku. Ukoliko nam Grad pomogne i privredni subjekti i igraćemo a ako ne….”, kaže za naš portal Zdravko Komnenović trener Ženskog rukmetnog kluba Leotar.