15.2 C
Trebinje
22,Maj, 2024 9:58:27

Plivačima Leotara pehar za ekipno prvo mjesto i osamdeset pet medalja na mitingu „Ana Čučković“

U Organizaciji Plivačkog kluba „ Leotar “ovog vikenda na zatvorenom olimpijskom bazenu „Banje“ u Trebinju, održan je II  Međunarodni memorijalni plivački  miting  „ Ana Čučković”, a najuspješnija ekipa bio je plivački  klub „ Leotar “. Na drugom mjestu je  plivački  klub ” Budvanska Rivijera ” iz Budve , a na trećem plivački klub „ Jadran “ iz Herceg Novog.

Zbirom tri FINA rezultata u muškoj konkurenciji 2012. godište i stariji, Timofej Strelchinin iz plivačkog kluba Budvanska Rivijera osvojio je pehar, dok je u kategoriji 2013. godište i mlađi Milo Krković iz plivačkog kluba Budvanska Rivijera nagrađen peharom. U ženskoj konkurenciji 2012. godište i stariji peharom je nagrađena Stanislava Petrović iz plivačkog kluba Budvanska Rivijera, a u kategoriji 2013. godište i mlađe pehar je osvojila Stanislava Petrović, takođe član plivačkog kluba Budvanska Rivijera.

Pobjednik čelendž trke 50 metara prsno u muškoj i ženskoj konkurenciji su Stefan Pupović iz plivačkog kluba „Orka “ iz Budve  i Jovana Vučetić iz plivačkog vaterpolo kluba Nikšić, nagrađeni su posebnom nagradom organizatora i novčanom nagradom.

Plivački klub „ Leotar “ nastupio je sa 113 plivača, te ostvario zapažene rezultate osvojivši ukupno 85 medalja, od čega je 25 zlatnih, 31 srebrna i 29 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Luka Berak u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, 50 i 100 metara leđno,  Viktor Vasojević u disciplinama  100 metara slobodno, 50 i 100 metara delfin, Matija Ateljević u disciplini 200 metara slobodno, Aleksej Ristić u disciplinama  50 i 100 metara leđno, Nikola Prelević u disciplinama 50 i 100 metara leđno, 50 i 100 metara prsno,  Petar Milićević u disciplini 100 metara leđno, Aleksa Bogdanović u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Stefan Tasovac u disciplini 50 metara delfin, Andrej Kisin u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara mješovito, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara prsno i 50 metara delfin, Lana Kovač u disciplini 100 metara delfin i Elena Đogo u disciplini 100 metara delfin

Srebrne medalje osvojili su: Aleksa Bogdanović u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, Viktor Vasojević u disciplini 50 metara slobodno, Vasilije Supić u disciplini 400 metara slobodno, Vito Koprivica u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Petar Milićević u disciplini 50 metara leđno, David Vučinić u disciplini 100 metara leđno, Đorđe Grubač u disciplini 100 metara prsno, Andrej Kisin u disciplini 50 metara delfin, Andrej Čučković u disciplini 50 metara delfin, Stefan Tasovac u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara mješovito, Dimitrije Lozo u disciplini 100 metara delfin, Lena Radulović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Elena Đogo u disciplinama 100 metara slobodno i 50 metara delfin, Mila Pudar u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara delfin, Marija Kurtović u disciplini 50 metara leđno, Bogdana Bošnjak u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Ana Brković u disciplini 50 metara leđno, Tamara Hamović u disciplini 100 metara leđno, Tijana Hamović u disciplini 100 metara prsno, Lidija Bajčetić u disciplini 100 metara delfin, mješana štafeta 4 x 50 metara slobodno u sastavu : Aleksa Bogdanović, Luka Berak, Elena Đogo i Lena Radulović.

Bronzane medalje osvojili su: Danilo Janjić u disciplinama 50 i 100 metara slobodno i 50 metara delfin, David Vučinić u disciplini 50 metara leđno, Dimitrije Lozo u disciplini 50 metara leđno, Andrej Čučković u disciplini 50 metara leđno, Đorđe Grubač u disciplini 50 metara prsno, Uroš Hamović u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Aleksa Škoro u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara mješovito, Vito Koprivica u disciplini 200 metara mješovito, Elena Đogo u disciplini 50 metara slobodno, Mila Pudar u disciplini 50 metara slobodno, Tamara Hamović u disciplini 100 metara slobodno, Irina Ćurić u disciplini 200 metara slobodno, Helena Jovanović u disciplini 400 metara slobodno, Nina Brković u disciplinama 50 i 100 metara leđno, Rea Ćapin u disciplini 50 metara leđno, Sara Ratković u disciplini 100 metara leđno, Lara Gajić u disciplini 100 metara leđno, Emilija Radak u disciplini 100 metara leđno, Tijana Hamović u disciplini 50 metara prsno, Lena Ćurić u disciplini 50 metara delfin, Bogdana Bošnjak u disciplini 50 metara delfin, Mila Pudar u disciplini 50 metara delfin, Ana Brković u disciplini 50 metara delfin, Lena Radulović u disciplini 200 metara mješovito.

Na  takmičenju je učestvovalo ukupno 384 plivača iz 15 klubova iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Rusije, Ukrajine, Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Napomena: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne i stavove internet portala Trebinje 24. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Trebinje 24 zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja.
NAJNOVIJE
- Advertisement -spot_img

Povezane vijesti:

- Advertisement -spot_img