Naslovna Hercegovina Plivačima PVK “Leotar” devet medalja u Banjaluci

Plivačima PVK “Leotar” devet medalja u Banjaluci

0
Izvor: HP Foto: HP

U organizaciji plivačkog kluba „Borac“ u Banjaluci se za vikend, 26. i 27. juna  održalo takmičenje pod nazivom ” Borac Telegroup Grand Challenge “.

Na takmičenju su učestvovali klubovi iz Srbije, Crne Gore, Kanade, Estonije, Gane, Grčke, Irana, Slovenije, Švedske, Tunisa, Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

Plivački vaterpolo klub „Leotar“ na ovom takmičenju predstavljali su Miloš Ćeranić, Veljko Jovanović, Branko Čolić, Marko Grgurević, Damjan Bokun, Nikola Bubalo, Ivan Kurtović, Lara Pujić, Tatjana Pelkić, Kristina Turnić i Marija Kurtović.

Nakon kvalifikacione trke  koje su održavanje prije podne takmičari su finalne trke plivali u poslijepodnevnim satima.

Plivači Leotara ostvarili su zapažene rezultate osvojivši ukupno devet medalja od čega je  jedna zlatna, četiri srebrne i četiri bronzane.

Zlatnu medalju osvojila je Marija Kurtović u disciplini 50 metara slobodno.

Srebrne medalje osvojili su: Lara Pujić u disicplini 100 metara prsno, Kristina Turnić u disicplini 200 metara leđno i Marija Kurtović u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su: Miloš Ćeranić u disicplini 50 metara delfin, Lara Pujić u disciplini 200 metara prsno, Tatjana Pelkić u disciplini 100 metara prsno i Marija Kurtović u disciplini 50 metara leđno.