11.2 C
Trebinje
5,Maj, 2024 8:07:08

Rudar Prijedor čak pet puta zatresao mrežu Leotara

U 27. kolu Prvelige Srpske, FK “Rudar” iz Prijedora održao je masterclass nad FK “Leotar”, pobijedivši ih sa rezultatom 5:0. Ova uvjerljiva pobjeda donosi Prijedorčanima 48 bodova, dok su Trebinjci ostali na 42.

Utakmica je bila priča o dominaciji Rudara i slabosti Leotara. Domaćin je već u devetom minuti poveo golom Da Silve, a Pekija je dodao drugi gol. Salčin je sa sigurnosti iz jedanaesterca postigao treći gol, vodeći svoju ekipu na poluvrijeme s rezultatom 3:0.

Nastavak nije donio olakšanje za Leotar, jer je Salčin u 53. minuti postigao četvrti gol, dok je Da Silva svoj drugi gol postigao u 65. minuti, zapečativši sudbinu Trebinjaca.

Sa samo 200 gledalaca na Gradskom stadionu u Prijedoru, sudije su bile u središtu pažnje. Glavni sudija, Stefan Đukić iz Ugljevika, predvodio je utakmicu uz pomoć Božidara Rustića iz Gradiške i Milana Spasojevića iz Zvornika. Delegat Borislav Grahovac iz Kozarske Dubice nadgledao je događaje na terenu.

Nije bilo bez kartona, sa žutim kartonima za Bekića i Rakovića iz Rudara, dok je Đajić iz Leotara također dobio jedan.

Sastavi ekipa pokazali su odlučnost FK “Rudara”, dok je FK “Leotar” nastojao oduprijeti se, ali bez uspjeha. Trišić, Sajak, Pekija, Salčin, i ostatak ekipe Rudara ostavili su nezaboravan utisak na terenu.

U narednom kolu, FK “Slavija” iz Istočnog Sarajeva putuje u Trebinje, gdje će Leotar pokušati povratiti svoj ugled nakon ove poražavajuće utakmice.