Trebinje
23,Oktobar, 2024 0:19:09

Rukometaši Leotara se plasirali u drugo kolo EHF Kupa

spot_img

Rukometaši trebinjskog Leotara uspjeli su se plasirati u drugo kolo evropskog EHF Kupa, nakon što su u revanš meču savladali turski tim Koycegiz BLD SK rezultatom 33:28. Iako su u prvom susretu pretrpjeli poraz od 37:33, uspjeli su preokrenuti situaciju pred domaćom publikom u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić”.

Meč je počeo dinamično, a Leotar je preko Željka Šukića prvi došao do vođstva, dok je Kouri izjednačio već u narednom napadu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu u ranoj fazi meča, ali je Leotar na krilima Šukića u 8. i 10. minutu uspio steći prednost od dva gola. Međutim, gosti su odgovorili serijom od tri gola i preokrenuli rezultat na 6:7 u svoju korist.

U završnici prvog poluvremena domaćini su ponovo uspjeli da povrate minimalnu prednost, te su na odmor otišli sa rezultatom 15:14.

Početak drugog poluvremena donio je potpuni preokret – Leotar je u 34. minutu vodio s pet golova razlike (19:14), a zatim povećao prednost na čak sedam golova (22:15) u 36. minutu. Gosti iz Turske nisu se predavali te su uspeli smanjiti na 27:23 u 46. minutu, ali Trebinjci su do kraja susreta kontrolisali rezultat.

Konačan rezultat postavio je Željko Šukić, čime je osigurao prolazak Leotara u narednu rundu takmičenja. Atmosfera u dvorani bila je izuzetna, a publika je na nogama ispratila posljednje minute meča, slavivši veliku pobjedu sa svojim ljubimcima.

Od pojedinaca, posebno su se istakli Miloš Knežević s deset odbrana, te Šukić s deset postignutih golova. Njima su značajan doprinos dali Milojević, Parežanin i Ratković. Kod gostiju, najefikasniji je bio Blida s deset pogodaka.

Trener Leotara Dragiša Koraćević izrazio je zadovoljstvo nakon meča, ističući da su njegovi igrači zaslužili prolazak u drugo kolo.

„Momci su dali sve od sebe, borili su se kao lavovi. Ova pobjeda je plod njihove predanosti i timskog duha. Navikli smo naše navijače na ovakve uspjehe u posljednjih nekoliko godina i sada idemo dalje, s vjerom u još bolje rezultate“, rekao je Koraćević.

Najbolji strijelac susreta Željko Šukić takođe je bio zadovoljan nastupom ekipe, iako je naglasio da je još uvijek potrebno vremena za bolju uigranost tima.

„Ovo je bila teška utakmica, pogotovo jer imamo dosta novih igrača. Još uvijek se privikavamo jedni na druge, ali polako napredujemo. Prvo poluvrijeme je bilo veoma izjednačeno, ali smo u drugom dijelu uspjeli preuzeti kontrolu i zadržati prednost“, izjavio je Šukić.

Utakmicu je pratilo oko 800 gledalaca, a pravdu su dijelili italijanski sudijski par Francesco Simone i Pietro Monitillo. Leotar je zabilježio pet isključenja, dok su gosti imali šest isključenja, a u izvođenju sedmeraca turski tim je bio nešto precizniji.

Sastavi ekipa:
RK Leotar: Šukić (10), M. Parežanin (6), Milojević (7), Đurašković (1), Arizanović (1), Ratković (4), Mišetić (3), Kovač (1), Knežević.
– RK Koycegiz: BLD SK: Blida (10), Kouri (5), Bagimsiz (3), Engin (3), Gedikli (4), Eroz (1).

Ovaj trijumf osigurava Leotaru nastavak evropske avanture i šansu da nastavi borbu u narednim fazama EHF Kupa.