21.2 C
Trebinje
29,April, 2024 22:02:43

Zahumlje osiguralo mjesto u Prvoj futsal ligi RS nakon dramatične utakmice u Prijedoru

Ekipa Zahumlja je ostvarila impresivan uspjeh plasiravši se u Prvu futsal ligu RS nakon što je večeras odigrala izvanrednu utakmicu protiv domaće ekipe iz Prijedora, završivši susret rezultatom 5:5.

Domaći su poveli nakon izvanrednog početka s 4:0, no Zahumlje nije odustalo. Izvanrednom igrom u samo nekoliko minuta uspjeli su izjednačiti rezultat, uklanjajući svaku sumnju u ishod. Golove za tim iz Trebinja postigli su Srđan Andrić u 29. i 33. minuti, Begenišić u 34., Dabarčić u 36. minuti te autogol Gavranovića u 39. minuti utakmice.

Ovo je bio drugi susret između ove dvije ekipe, s obzirom da je Zahumlje u prvom meču ostvarilo uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1.

S ovom pobjedom, Trebinje će od sljedeće sezone imati dvije ekipe u Prvoj futsal ligi RS. Akademac je sinoć izborio svoje mjesto, dok je Zahumlje večeras potvrdilo svoj plasman nakon odličnog rezultata u Prijedoru.

Ovaj uspjeh Zahumlja predstavlja veliku satisfakciju za igrače, trenere i navijače, dok istovremeno otvara nove mogućnosti za futsal razvoj u ovom području. Očekuje se da će ova ekipa donijeti još uzbuđenja i dostojnu konkurenciju u Prvoj futsal ligi RS.