Naslovna Sport Maksimalan uspjeh fudbalera iz Nevesinja i Gacka

Maksimalan uspjeh fudbalera iz Nevesinja i Gacka

0
Izvor: Herceg Sport Foto: Herceg Sport

U 18. kolu Druge lige RS – istok fudbaleri Veleža savladali su danas na Gradskom stadionu Drinu HE rezultatom 2:0. Po hladnom i vjetrovitom vremenu rivali su odigrali borbenu i sadržajnu utakmicu, a bodovi su zasluženo ostali u Nevesinju.

Velež je dominirao u najvećem dijelu susreta i napravio je dosta izlednih prilika. Strijelci za domaće bili su Ćeranić u 19. i Radojičić u 48. minutu. Trener Mijat Mišeljić je u nastavku rotirao pet igrača koji su zadržali visok ritam utakmice.

„Teška utakmica, teško vrijeme, jak vjetar plus velika hladnoća a protivnik je dobro organizovana ekipa. Mi smo bili pod imperativom pobjede, od prvog minuta počeli smo napadati, stvorili veliki broj šansi i potpuno zasluženo pobjedili.

Što se tiče ekipe, došlo je do nekih izmjena, vratili smo iz Leotara našeg Repovića, došao je iz Mladosti iz Gacka Ćeranic, plus iz Leotara tri igrača koja su došla na pozajmicu. Još uvijek se uigravamo i mislim da ćemo iz kola u kolo biti sve bolji“, kaže za Hercegsport kapiten Veleža Goran Prodanović
Sa današnjim trijumfom Velež je napredovao dva mjesta na tabeli i trenutno zauzima 10. poziciju. U narednom kolu gostuje u Vlasenici.

Fudbaleri gatačke Mladosti bili su uspješni, oni su savladali juče na svom stadionu ekipu Gubera iz Srebrenice u okviru 18. kola Druge lige Republike, grupa “Istok”.

Veoma važni bodovi u borbi za opstanak za Mladost donijeli su pogocima kapiten Dragan Goranović i Boško Pušara. Bila je ovo utakmica u kojoj je Mladost dominirala svih 90 minuta pa se samo postavljalo pitanje kada će to i realizovati.

U narednom kolu , Gačanani gostuju u Bratuncu ekipi Bratstva.