Naslovna Izdvajamo Sahranjen prvi panker među košarkašima i prvi košarkaš među pankerima

0
Izvor: Trebinje24 Foto: Ж.М.

Milenko Savović legendarni košarkaš Partizana rođen je u Trebinju 1960 godine, bio je Jugoslovenski i srpski košarkaš. Igrao je na poziciji centra.

Seniorsku karijeru je počeo 1977. godine u Partizanu. Sa crno-belima je igrao 12 sezona i bio kapiten. Nakon odlaska iz Partizana, proveo je po jednu sezonu u španskoj Granadi i novosadskoj Vojvodini pre nego što je završio karijeru.

Savović spada među najveće legende crno-bijelih, osvojio je sa njima tri titule prvaka Jugoslavije, tri Kupa Radivoja Koraća u vrijeme kada je to takmičenje bilo međunarodno FIBA takmičenje, kao i dva Kupa SFRJ.

Po dolasku u Beograd iz Trebinja, krajem sedamdesetih godina prošlog vijeka, u godinama kada je pank supkultura obuzela gotovo cijeli svijet, postaje jedan od prvih beogradskih pankera, a u Gimnaziju je išao sa Srđanom Gojkovićem Giletom, frontmenom kultnog „Električnog orgazma“. Bio je čest gost tadašnjeg kluba „Akademija“, mjestu gdje su nastajali mnogi pank rok bendovi.

Savović je preminuo u 61. godini na kovid odjeljenju trebinjske Bolnice.

Sahranjen je danas u Trebinju, u krugu najuže porodice, a sahrani je prisustvovao i njegov kum i veliki prijatelj Željko Obradović.

Od legendarnog košarkaša oprostili su se i navijači Partizana uz poruku: „Zajedno smo tu, uprkos vremenu, za vječnu slavu tvome imenu“.