Naslovna Sport Velika pobjeda košarkaša Leotara protiv Borca u Bregovima

Velika pobjeda košarkaša Leotara protiv Borca u Bregovima

0
Izvor:

Nakon velike borbe, niza preokreta ali i pravog malog sportsko-psihološkog rata u posljednjoj četvrtini, košarkaši Leotara su pobijedili večeras u Trebinju ekipu Borca u utakmici posljednjeg kola jesenjeg dijela šampionata.

I konačan rezultat potvrđuje gore navedeno.
Da kojim slučajem Božu Đurasović nije uspješno izblokirao amerikanca Šajna ušlo bi se sigurno u produžetak ovako, trebinjcima je pripala zaslužena pobjeda rezultatom 83:81, po četvrtinama 20:27, 28:32, 25:9, 10:13.

Borac je odlično počeo a Leotar silovitom trećom četvrtinom preokrenuo i nakon, obostranih grešaka u posljednjem periodu, ipak zasluženo otvario pobjedu. Nepravedno bi bilo u pobjeničkoj ekipi izdvojiti bilo koga, svi su imali i uspona i padova, ali efikasni Mijović, sa 20 poena, od toga gotovo svi u drugom poluvremenu, bio je najprecizniji.
Kod Borca koji je, neshvatljivim padom u trećoj četvrtini sebi napravio veliki problem i uveo meč u neizvjesnu završnicu, najefikasniji je bio Janković sa 24 poena. Hrabriji, uporniji i mudriji Leotar je zasluženo pobijedio.

U narednom kolu Leotar će imati novi, veliki ispit, u Trebinju gostuju sarajevski Sparsi, član druge ABA lige, javlja HercegSport.