Naslovna Sport Leotar u derbiju „istopio“ Čelik

Leotar u derbiju „istopio“ Čelik

0
Izvor: Trebinje24 Foto: Ilustracija

U okviru 24. kola Lige BiH , Leotar je večeras u Trebinju savladao ekipu Čelika iz Zenice sa 93:82 po četvrtinama 22:18, 23:24, 26:18, 22:22.  I bez jednog od najboljih Đorđija Ninkovića Leotar je uspio da upiše pobjedu u derbiju kola i da pobjedi lidera prvenstva.

Prva poluvrijeme je proteklo sa dosta ravnopravnom igrom i jedne i druge ekipe. Ekipa Čelika je svoje poene postizala većinom skokom u napadu koji Leotar nije mogao da odbrani. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 45:42 u korist Leotara.

U drugom poluvremenu utakmice Leotar je krenuo dosta nervozno ali polovinom treće četvrtine kao da se desio preporod ekipe. Leotar je krenuo sa dosta agresivnijom igrom i nije dozvoljavao do kraja meča lake poene kao ni skokove gostujućoj ekipi, tako da je svoje poene Čelik postizao većinom sa linije slobodnih bacanja. Najveća prednost domaće ekipe bila je 16 poena 5.minuta prije kraja meča.

Najefikasniji u ekipi Leotara je bio Stefan Mijović sa 24 poena, dok se na drugoj strani istakao Božović sa 29. Leotar se sa ovom pobjedom izjednačio na prvom mjestu tabele sa ekipom Čelika.